Millist tasuta viirustõrjet tasub proovida ja kasutada koduarvutis?

Hinda postitust

Kui on vaja koduarvutisse hea jõudlusega tasuta viirustõrje tarkvara, siis on päris mitu head valikut. Miks üldse kasutada tasuta viirustõrjet? Sest tavakasutajale on enamike tasuta viirustõrje programmide poolt pakutav kaitse piisav. Toon alustuseks välja parimad kolm tasuta viirustõrjet, mida olen ise kasutanud ja julgen soovitada. Need on olnud usaldusväärsed ning head:

  • Esimesel kohal on tasuta viirustõrje ja tasuta tulemüüriga tarkvara ZoneAlarm Free Antivirus + Firewall. Zonealarm on päris pikka aega pakkunud tulemüüri tasuta  ja viirustõrjet tasu eest. Nende tasuta tulemüüri olen kasutanud vist oma viimased seitse aastat. Varem tuli kombineerida ZoneAlarm-i tasuta tulemüür mõne muu tasuta viirustõrje tarkvaraga. Kahe eri tootja tarkvara tegi arvuti töö tuntavalt aeglasemaks. Nüüd on Zonealarm hakanud pakkuma tasuta mõlemat – viirustõrjet ja tulemüüri ühe tasuta tootena ja see on väga hea kombinatsioon. Arvuti jõudlus on hea ja tööle minemise aeg on tuntavalt väiksem kui mõne muu viirustõrje programmiga. Tulemüür kaitseb hästi arvutit võõraste juurdepääsu eest. Tasuta ZoneAlarm tulemüür ja viirustõrje tõmba siithttp://www.zonealarm.com/
  • Teisel kohal on minu jaoks Avast tasuta viirustõrje. Plussidena saab välja tuua, et olemas on isegi eesti keel. Kogu selle aja, mis Avast mu arvutis töötas ei olnud mul kordagi viirustega probleeme. Läksin Avastilt üle ZoneAlarmile just selle pärast, et arvuti käivitus Avastiga aeglasemalt. Kõik muu oli lihtne ja arusaadav. Avast viirustõrje saad alla laadida: http://www.avast.com/index
  • Kolmandal kohal on AVG tasuta viirustõrje tarkvara. Täidab samuti oma ülesannet ja kaitseb viiruste eest. AVG-d kasutavad paljud ja see on turvaline. Uuendab viiruste ja pahalaste nimekirju igapäevaselt. Alla saab laadida siit: http://free.avg.com/ww-en/homepage

 

Tegelikult on mõned tasuta viirustõrjed veel, mida soovi korral võib proovida, kui mingil põhjusel esimesed kolm ei meeldi. Kui keegi lugejatest mõnda neist programmidest ise kasutab, siis võib julgelt kommentaarides või foorumis anda tagasisidet, kuidas tema arvutis antud tarkvara toimetab 🙂

Soovitusi tasuta viirustõrje kasutamiseks:

  1. Arvutisse paigaldades vaata üle kõik valikud (custom install), sest tavaliselt üritatakse muuta veebilehitseja avalehte või pakutakse mõnd lisatööriista, mida tegelikult ei ole vaja. Seega vaata kõik linnukeste kastid hoolega üle ja kliki mittevajalikud maha.
  2. Lae tasuta viirustõrje alla ainult tootja enda lehelt. Kui tootja lehel fail puudub, siis ainult usaldusväärsetelt veebilehtedelt nagu näiteks http://download.cnet.com . Kui sa pole kindel paigaldusfaili pakkuva veebilehe usaldusväärsuses, siis küsi nõu või otsi veebist lisa informatsiooni.
  3. Kõik uuendused tasub teha võimalikult tihti ehk siis igapäevaselt. Enamasti toimub see automaatselt taustal, arvuti peab lihtsalt olema ühendatud internetti.
  4. Kasuta selget pead, sest kõiki kahtlaseid kodulehti ei tasu külastada ja enamik tundmatuid faile ei tasu salvestada ega avada.
  5. Selleks, et olla kindel, et sinu tasuta viirustõrje toimib hästi, võid kord või paar aastas paigaldada mõne kõige enim hinnatud tasulise viirustõrje prooviversiooni. Enamasti on need 30. päevase prooviajaga. Proovimise ajaks pead küll tasuta viirustõrje eemaldama, kuid selle saad hiljem lihtsalt uuesti tagasi panna. Kui tasuline viirustõrje raporteerib, et sinu arvuti on puhas, siis on sinu tasuta viirustõrje teinud head tööd. Kui tuleb välja, et leidub pahalasi, siis üldjuhul saab hea tasuline viirustõrje neist paremini jagu ja siis tasuks ilmselt proovida mõnd teist paremat tasuta viirustõrjet.
  6. Kui arvad, et sinu internetikasutus on selline, mis hõlmab tihedat riskikäitumist ja tundmatu tarkvara sagedast paigaldamist, siis võid parema kindlustunde ja turvalisuse huvides mõelda hea tasulise viirustõrje ostmisele.

 

Lisa kommentaar


*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *