Panoraam langeva tähega

Rate this post

Teinekord on nii, et mõnel pildil lihtsalt on oma lugu rääkida. Selle postitusega alustan uut teemat oma kodulehel, milleks on “Ühe pildi lugu”. Siia postitan siis, kui pildi tegemise lugu on sama huvitav või isegi huvitavam kui valmis pilt üksinda oleks.

Alustamiseks valisin Kaarmise järve püstpanoraami. Kaarmise järv asub umbes 15 minuti pikkuse autosõidu kaugusel Kuressaarest. Tee on sama, mis Mustjalga sõites. Järve äärde on tehtud puhkeala koos korraliku jalutusrajaga. Jalutusrada kulgeb mööda järve ida ja lõunakallast. Pimedatel vähese kuuvalgusega öödel on seal võimalik näha tähti ja vahetevahel isegi virmalisi.

Järgnev panoraam on kokku liidetud üheteistkümnest püstisest fotost ja pildistatud on see 06.09.2014 umbes kell 00:30.

Panoraam langeva tähega

Panoraam langeva tähega

Tol õhtul läksin algselt pildistama virmalisi. Eeldused virmaliste nägemiseks olid head, kuid nagu kohapeal selgus, siis kahjuks hele kuu ja hiljem ka tihe udu ei lasknud virmaliste värvidel taevas kaunilt tantsida.  

Tavaliselt teen pildistamise kohta jõudes ühe panoraami, et näha, mis ulatuses tasub pildistada ja kui tugevalt virmalised fotol näha jäävad. Kaarmise järve ääres on kaunis vaade järvele, millelt peegelduvad selge ilma korral heledamad tähed. Seepärast otsustasin teha panoraami püstkaadritest, et pildile jääks rohkem tähti ja veepeegeldust.  

Olin juba mõned fotod jõudnud pildistada, kui äkki sähvatas taevas heledalt langev täht. Ilmselt kõik, kes on kunagi pildistanud tähti ja üritanud tabada mõnd langevat tähte, teavad seda tunnet. Et täht langeb just sinna, kuhu kaamera ei ole suunatud, enamasti just sinna, kust just oled kaamera ära suunanud. Või siis juhtub, et tähe langemise hetkel on just paus kahe foto vahel ja tähe lend jäädvustatud ei saa.

Langev täht Kaarmise järve kohal

Langev täht Kaarmise järve kohal

Ka minuga on nii varem mitu korda juhtunud, seepärast ei lootnudki ma, et täht jäi kaadrisse. Igaks juhuks siiski pildistasin panoraami lõpuni, enne kui seda kontrollisin.   Nii haruldane, kui see ka pole, langes täht just õigel ajal ja õiges kohas. Mitte kaugel suurest vankrist ja sai jäädvustatud kauni Kaarmise järve kohal. Ja olgugi, et algselt läksin püüdma virmalisi ja nende aimatavast kumast enam pildile ei jäänud, tegi see panoraam selle õhtu eriliseks.

Lisa kommentaar


*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *