Mida teha kui sinu nutiseadme mälu täis hakkab saama?

5/5 - (1 vote)

Kuidas aru saada, et sinu nutikaaslase mälu hakkab otsa saama? Kas sinu telefon või tahvelarvuti on viimasel ajal jäänud palju aeglasemaks, jookseb vahel kokku või ei lase enam uusi rakendusi juurde tõmmata? Kõige kehvem variant on selline, et hakkad just vahvat sündmust pildistama või videot tegema ja ekraanile ilmub kiri, et toimingut ei saa teha, kuna vaba mälu on otsa saanud 🙂 Mida siis tegema peaks? Õnneks on võimalusi mitmeid.

Kõige käepärasem võimalus lisamälu juurde hankimiseks on mälukaart. Selle kasutamise eelduseks on mälukaardi pesa olemasolu telefonis. Kõige levinum formaat on microSD tüüpi kaardid. Enamik telefone toetab kuni 16GB suuruseid mälukaarte, paremad kuni 32GB mahuga mälukaarte. Olemas on juba ka 64Gb mahuga mälukaarte. Mälukaardi lisamine annab vaba mälu probleemile mõneks ajaks ajapikendust.

Regulaarsed varukoopiad aitavad aga hoida nutiseadme vaba mälu mahtu kontrolli all. Varukoopiaid teha ja pilte ning videoid telefonist/tahvelarvutist päris arvutisse kopeerida on kõige lihtsam tavalise USB kaabli abil. Kui pildid on juba suure arvuti mälus, siis saad need varundada välisele kõvakettale või kirjutada DVD plaadile. Kui piltidega saab natuke vaba ruumi juurde on see pigem ajutine nähe, sest hakkad ju uuesti pildistama ja siis saab mälu jälle otsa. Tuleks üle vaadata, mis veel nutiseadme mälu mahu ära kasutab:

  • Android seadmetel saad seda näha Sony Xperia Z1 Compact näidel nii: Menüü > Seaded > Mälu – sealt näed ilusasti, mis rakendused rohkem mälu kasutavad.
  • Apple iPhone ja iPad seadmetel näed mälu kasutust Menüü > Settings > General > Usage > …

Mida teha siis, kui sinu telefonil või tahvelarvutil ei ole mälukaardi pesa? See olukord on kõigile Apple iPhone ja iPad kasutajatele igapäevane. Siis tulevad appi mitmed pilveteenused, mis lasevad sul oma faile hoida pilves. Nii saad kõigest mõne rakenduse alla laadimisega kasvatada sinu kasutuses oleva mälu mahu mitmeid gigabaite suuremaks 🙂 Pilvekasutamise eelduseks on lihtsalt WiFi või mobiilse andmesidepaketi olemasolu. Ajal, kus 3G ja 4G levi katab juba 95% kogu eesti territooriumist on pilveteenuste kasutamiseks aknad ja uksed lahti 🙂 Toon siinkohal ära viited ja lühitutvustused paremate pilveteenuste juurde, mis lasevad sul lihtsalt oma seadme vaba mälu mahtu suurendada.

Dropbox – Pakub tasuta ja tasulisi pakette. Tasuta rakendus on olemas iOS ja Android seadmetele ning Windows ja Mac arvutitele. Dropbox paketid

Peale Dropboxi rakenduse arvutisse paigaldamist tekib arvutisse lisakaust, kuhu faile tõstes sünkroniseeritakse need automaatselt ka pilve. Dropbox kaust Kasutan ise juba mitu aastat Dropboxi tasuta kontot põhiliselt just andmete sünkroonis hoidmiseks iPadi ja sülearvuti vahel. Kui muidu on iPadi piltide ja dokumentide sünkroniseerimine arvutiga üks igavene tüütus ja ajaröövel, siis Dropboxi-ga käib see protsess väga lihtsalt. Ütleme, et mul on arvutis 15 uut fotot, mida tahaksin pärast iPadist vaadata. Tõstan need arvutis lihtsalt Dropboxi kausta, umbes 5 minutit hiljem avan iPadis Dropboxi rakenduse ja saan hõlpsalt neid pilte vaadata. Soovi korral saan ka kopeerida rakendusest pilte ja dokumente iPadi mällu. Samas saab ka nutiseadmest lihtsalt faile tõsta Dropboxi rakenduses mõnda sobivasse kausta. Hiljem suurt arvutit tööle pannes ilmuvad need failid dropboxi kausta iseenesest tavaliselt mõne minuti jooksul. dropbox sõbrad

Olgugi, et Dropboxi tasuta ruum on algul veidi vähese mahuga, saab seda tasapisi teenust kasutades tasuta suuremaks teha. Dropbox ise saadab vahel võimalusi mahu suuremaks tegemiseks ja lisamahtu saab ka sõprade kasutajaks kutsumisega. Iga sinu poolt kutsutud sõber kingib sulle automaatselt 500MB lisamahtu. Nii saad tasuta Dropboxi mahu kasvatada kuni 16GB suuruseks J Dropboxi kasutamiseks saad liituda siin .

OneDrive –Microsofti pilveteenus failide hoidmiseks, sünkroniseerimiseks ja jagamiseks.

Tasuta rakendus on olemas nii Apple Store-s kui ka Google Paly rakendustepoes. Samuti on olemas tarkvara Windows ja mac arvutite jaoks. Kui oled arvutisse ka paigaldanud OneDrive programmi, siis sünkroniseerib see samuti sarnaselt Dropbox-iga automaatselt kogu OneDrive kaustas asuva sisu pilveteenusega. Alustuseks pakutakse 15GB pilveruumi. Kui lülitad sisse automaatse fotode varundamise telefonist või tahvelarvutist OneDrive-i, saad veel 3GB lisamahtu. Kasutamiseks logi sisse oma Microsofti/Hotmaili paroolidega. Uus kasutaja saab konto luua ja selle eest maksma ei pea. Saad lisada ja muuta faile nii suurest arvutist kui nutitelefonist ja tahvelarvutist. onedrive avapilt

Ka OneDrive kasutamiseks on olemas tasuta ja tasulised paketid: onedrive paketid

Kui kutsud sõbra teenusega liituma, saad sina ise ja saab sõber ka tasuta lisamahtu 500MB. Kokku saab nii lisaks maksimaalselt 3GB pilve andmemahtu. onedrive maht

Lae alla OneDrive siit.

Mida saab teha pilveteenustes oleva mahuga?

Pilveteenuses saad hoida neid faile, mida igapäevaselt nutiseadme mälus kaasas kanda ei raatsi. Ise kasutan osa pilvemahtu e-raamatute ja dokumentide hoidmiseks. Ka on vahva hoida pilves neid pilte, mis on vahvad ja kunagi varem pildistatud, aga mis muidu telefoni mällu ei mahuks. Soovi korral saab neid lihtsalt ja mugavalt telefonis ja tahvlis vaadata. Lisaks on hea läbi pilve jagada tehtud pilte sõpradega. Selle asemel, et igaühele saata pilte eraldi meiliga, saad teha jagatavaid kaustasid ja saata viite kaustale just neile sõpradele, kellele soovid. Nii saad jagada faile otse telefonist ja arvutit vahele ei olegi vaja. Lisaks saad kasutada pilvemahtu automaatseks varukoopiaks telefoni ja tahvelarvutiga tehtud piltide jaoks. Nii Dropbox kui OneDrive võimaldavad seda tasuta teha.

Pilveteenuse võlud ja valud?

Pilveteenuse kõige suurem pluss minu arvates on see, et läbi pilve saad lihtsalt faile sünkroniseerida oma erinevate seadmete vahel. Teine suur pluss on mugav ja lihtne failide jagamine otse sinu nutiseadmest. Kolmas ja mitte vähem tähtis on see, et pilvemaht annab sinu kasutusse märksa suurema mäluruumi, kui algselt sinu nutiseadmes on. Dropboxi ja OneDrive näitel saab igaüks oma nutiseadme mälu paari hiirekliki või ekraanipuutega teha oluliselt suuremaks. Selle artikli kirjutamise hetkel on minu muidu 8GB telefoni mäluga iPhone kasutada oleva mälu maht laiendatud tänu pilveteenusele 8GB(telefon) + 4GB(Dropbox) + 18GB(OneDrive). Pilveteenuse pahupooleks on fakt, et tegemist on siiski pilveteenusega ja kui midagi juhtub sinupoolt kasutatava pilveteenusega, siis võivad pilves olevad failid lihtsalt kaduda ja tagasi ei pruugi neid enam saada. Seepärast olekski mõistlik pilveteenus siduda ka suure arvutiga ja arvutis olevat kausta, kus paikneb koopia pilves olevates failidest, tuleks ka vahetevahel varundada näiteks välisele kõvakettale. Samuti pead arvestama, et tegemist on pilveteenusega ja see tähendab, et seal olev info liigub läbi suure ja laia interneti. Ning isegi kui tegemist on turvalise ühendusega, on alati olemas oht, et osa pilves olevast infost võib netiavarustesse lekkida. Seepärast on mõistlik pilve panna vaid neid dokumente ja faile, mis avalikuks tulles sinu, sinu ettevõtte ja sinu tuttavate huve ei kahjusta. Pilverakendus tasuks käivitada vaid parooliga turvatud usaldusväärses WiFi võrgus või läbi mobiilse andmeside.

Selleks, et teha oma otsus, kas hakata pilveteenust kasutama või mitte, tee julgelt proovi ja siis otsusta 🙂

Lae alla Dropbox siit ning OneDrive siit.

Lisa kommentaar


*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *