Kuidas müüa fotosid internetis ja teenida natuke lisaraha?

Hinda postitust

Internet on täis uusi võimalusi ja üllatusi. Veel mõned aastad tagasi, pidi sul olema väga kallis kaamera, et teha hea kvaliteediga pilte. Meie õnneks on aeg neid reegleid muutnud. Ka mõistliku hinnaga fotokaamera teeb piisavalt häid pilte. Kui sul on kannatlikkust ja kindlat meelt, siis võid just sina varsti pildistada fotosid, mida saad müüa erinevatel fotopanga lehtedel ja galeriidel.

See kõlab keeruliselt, kuid on tegelikult väga lihtne. Sul on vaja selleks digitaalset fotokaamerat või illustratsioonide joonistamiseks tabletit, kannatlikkust ja loovust. Enne pildistamist võta endale natuke aega, et uurida, milliseid fotosid stock fotograafias ehk pildipanganduses vajatakse. Kui külastad siin artiklis allpool toodud veebilehti, siis saad päris hea ülevaate, milliseid pilte ostetakse. Millised on juba olemas ja mida pole veel keegi pildistanud. Ei ole just mõistlik hakata pildistama just neidsamau pilte uuesti, mis juba on üleval – see pole ka eetiline. Sa võid pildistada sarnast teemat, aga püüa ületada seda, mis juba on olemas. Vaata asjadele uue vaatenurga alt ja katseta ka selliste fotodega, mida veel ei ole pildipankadesse palju üles pandud.

Kus saad oma pilte müüa?

Allapoole oleme toonud mõned paremad ja äraproovitud stock foto lehed, mis on fotograafisõbralikud ja usaldusväärsed. Liitumine on neil tasuta ja saad seda teha soovi korral juba täna. Kui leiad mõne uue pildipanga, kus pilte müüa, siis tasub lugeda alati läbi kasutamistingimused ja seda enne liitumist muidugi.

  • www.dreamstime.com – Liitu tasuta,üle miljoni kasutaja ja tuhandeid igapäevaseid fotomüüke. Saad müüa oma pildi autoriõigused selleks enda poolt määratud hinnaga. Seda tehes saad endale jätta tervelt 50%. Müüdud piltide eest saad raha küsida pangatsekiga, Paypali või Moneybookers kontole. Võid alustada fotode müümist juba täna! Hea soovitaja programm olemasolevale kasutajale.
  • www.bigstockphoto.com – Lihtne ja tasuta liitumine. Pilte saad üles panema hakata varsti peale liitumist. Bigstockphoto.com lehel on küllaltki lühike piltide ülevaatamise aeg (tavaliselt 1-3 päeva). Saad teenida juurde uusi liitujaid soovitades.
  • www.shutterstock.com – Lihtne ja tasuta liitumine, kuid enne vastu võtmist pead saatma sisse scanneeritud isikut tõendava dokumendi koopia. Enne fotode müüma hakkamist on kvaliteedikontroll, seitse kümnest esimesest pildist peavad olema piisavalt kvaliteetsed, et neid saaks müüa. Siis saad hakata vabamalt pilte juurde lisama. Saad teenida juurde uusi liitujaid soovitades.
  • www.redbubble.com – Lihtne ja tasuta liitumine. Hea positiivne kommuun paljude aktiivsete fotohuvilistega. saad sellelt lehelt rohkelt tagasisidet teiste kasutajate kommentaaride vormis. Ei ole päriselt pildipank. Redbubble laseb sul müüa sinu fotosid kaartidena, lõuendil ja särgi prindituna.
  • www.fotolia.com – Tasuta liitumine, ka paari fotoga võib juba saada arvestatava koguse müüke. Võimalik soovitada teisi liituma ja suurendada nii sissetulekut.

Mida sul vaja läheb? Võid alustada tavalise digitaalse fotokaameraga. Mõned stock lehed loevad minimaalseks vastuvõetavate fotode tingimuseks, et need peavad olema vähemalt 5-7 MP. Seda juhul, kui pilt on hästi tehtud ja teema ja olukord on huvitavad. Kui su fotod on tehtud 10 MP või parema digikaameraga, siis on sul rohkem mänguruumi piltide lõikamisel ja arvutis fototöötlusprogrammidega kompositsiooni timmides.

Artiklis kasutatud foto õigused:  © Mb2006 | Dreamstime.com

Royalty Free Images

One Response

Lisa kommentaar


*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *