Fototöötlus iPad-il? iPad rakendused vs Photoshop tavaarvutil.Photo editing on iPad vs Photoshop on PC.

Rate this post

iphoto logoSee, et tahvelarvutiga on mugav e-kirju lugeda ning netis surfata on ammu teada. Aga kas tahvelarvutiga saab teha fototöötlust? On olemas Instagram ja teised sarnased rakendused, mis lasevad piltidele kiirelt ja mugavalt efekte lisada. Aga kas saab teha kvaliteetset fototöötlust, mis on võrreldav piltide töötlemisega arvutis? Mis jääb järgi pildi kvaliteedist, kui teha fototöötlus tahvelarvutil? Kas neid pilte kannatab välja trükkuda?

Võtsin võrdlusse iPhoto ja Snapseed rakendused retina ekraaniga iPad tahvelarvutil ning Adobe Photoshop CS6 fototöötlustarkvara tavaarvutis. Nii on ühel pool kaalukausil iPad tasuta ja tasuline fotorakendus ning teisel pool parim fototöötlustarkvara, mis artikli tegemise ajal tavaarvutile olemas on. Hoiatan ette, et tulemused on üllatavad 🙂 Aga kumb siis ikkagi peale jääb? Loe edasi ja saad teada.

Ettevalmistused: FOTOtöötlus tarkvarade valik

Valisin tahvelarvutitest just iPadi, sest retina ekraan on fotode vaatamiseks väga terav ja mugav ning üks parimaid, mis tahvelarvutitel praegu pakkuda. App Store rakenduste poest laadisin alla Snapseed rakenduse, mis on tasuta ja piisavalt paljude võimalustega. Tasuliste rakenduste poolt on esindatud Apple iPhoto iPad rakendus, mis artikli kirjutamise ajal maksis 4.49 EUR . Tavaarvutile paigaldasin proovi ajaks Adobe Photoshop CS6 30. päevase demo versiooni, mis ostes maksab umbes 830.- EUR. Nii, et juhul, kui leiad, et iPadil fotode töötlemise võimalustest sulle piisab, saad Photoshop CS6 hinna eest iPadi enda ja iPhoto ning Snapseed rakendused ka 😀

Võrdluses kolm erinevat digipeegelkaameraga tehtud fotot

Võrdluses kasutatud fotod tegin 10MP sensoriga Pentax K10D digipeegelkaameraga. Neist esimesed kaks on otse kaamerast ja jpg-formaadis, viimane aga raw kvaliteediga. Testi valisin pildid, kus võiks natukene muuta kompositsiooni ning heledust ja kontrasti, et saavutada parem lõpptulemus.
Muudan samu parameetreid arvutis ja tahvelarvutis ning salvestan töödeldud pildid maksimaalse kvaliteediga. Kui mõlemas seadmes on muudatused tehtud, saame näha, kui suured on erinevused fotode kvaliteedis.

Esimene foto – sõdurpoiss valvamas Rootsis kuningalossi juures

Foto andmed: Pentax K10D, 45mm, f/5.6, 1/90s, ISO100, 2542KB

iPhoto – lõikasin pildi väiksemaks (Crop). Suurendasin heledust ja kontrasti Exposure tööriistaga ning salvestasin Camera roll albumisse. Kahjuks ei anna iPhoto pildi seadeid muutes arvulisi väärtusi, seepärast ei saa välja tuua täpselt mitme punkti võrra heledust või kontrasti iPhotoga suurendasin.

Snapseed ja Photoshop aga näitavad seda ja nendega on lihtsam tehtud muudatusi edasi anda. Valmis faili suuruseks tuli 984KB.

Snapseed – lõikasin pildi sama suureks nagu varem Crop tööriistaga. Tune image tööriistaga lisasin heledust +85, kontrast -17, ambience +21 ning salvestasin. Pildifaili suuruseks tuli 1434KB.

Photoshop CS6 – lõikasin pildi Crop tööriistaga sobivaks. Seadsin Image > Adjustments > Brightness/Contrast heledus+85 ja contrast -17. Lisasin Image > Adjustments > Auto Tone ning salvestasin maksimum kvaliteediga (12). Salvestatud faili suurus tuli 2933KB.

Kolm pilti töödeldud selles järjekorras – iPhoto, Snapseed ja Photosho CS6. Kliki pildil, et näha pilti originaalsuuruses.

Kui vaadata neid pilte suurendusega lähemalt, siis on tulemus selline:

Teine foto – metstulbid

Foto andmed: Pentax K10D, 18mm, f/6.7, 1/350s, ISO100, 2160KB

iPhoto – lõikasin Crop tööriistaga väiksemaks, suurendasin heledust ja kontrasti. Tegin kaks vasakul asuvat kollast tulpi ja taeva udusemaks. Valmis faili suuruseks tuli 1171KB.

Snapseed – lõikasin pildi Crop tööriistaga. Tune image tööriistaga lisasin heledust +20, kontrast +2, ning salvestasin. Vasaku serva pidin tegema udusemaks Tilt Shift tööriistaga, sest eraldi osaliselt uduseks tegemise võimalust selles rakenduses ei ole. Pildifaili suuruseks tuli 1829KB.

Photoshop CS6 – lõikasin pildi Crop tööriistaga sobivaks.

Seadsin Image > Adjustments > Brightness/Contrast heledus+20 ja contrast +2. Kasutasin Blur tööriista vasakul kahe tulbi peal. Salvestasin maksimum kvaliteediga (12). Salvestatud faili suurus tuli 2933KB.

Kolm pilti järjekorras – iPhoto, Snapseed ja Photosho CS6:

Suurendusega:

Kolmas foto – Virmalised

Foto andmed: Pentax K10D, 18mm, f/3.5, 50.8s, ISO200, 7910KB

See virmaliste foto on pildistatud pimedajal ajal ja PEF-formaadis (Pentaxi raw faili tüüp). Suured raw-failid on nagu diginegatiivid, mis sisaldavad rohkem infot, kui tavaline jpg seda suudaks. Seepärast saab raw-faili töödeldes parema tulemuse kui jpg pilti muutes.

Kuna foto on alasäris ja tahaks saada võimalikult head valmis pilti, siis kasutan kõigis kolmes programmis olevaid võimalusi hea tulemuse saamiseks. Kohe selgub, kui hästi võrdluses olevad fototöötlusprogrammid hakkama said.

iPhoto – suurendasin nii palju kui võimalik heledust ja vähendasin natuke kontrasti Exposure tööriistaga. Lisaks sättisin White Balance tööriistaga valge tasakaalu pildi servas oleva lume järgi paika. Valmis faili suuruseks tuli 2955KB.

Snapseed – Tune image tööriistaga lisasin heledust +100, kontrast -15, ambience +50, saturation +20. Valge tasakaalu natukene sinisemate toonide poole ning salvestasin. Pildifaili suuruseks tuli 3168KB.

Photoshop CS6 – Pef faili avades lasi Photoshop põhilised sätted ära muuta. Lisasin exposure +2,55, contrast +28, vibrance +9, saturation +7.

Lisasin Filter > Noise > Reduce Noise(basic settings)ja tegin tervavamaks puude siluetid Sharpen Tool tööriistaga. Salvestasin maksimum kvaliteediga (12). Salvestatud faili suurus tuli 4173KB.

Kolm töödeldud pilti järjekorras – iPhoto, Snapseed ja Photoshop CS6:

Suurendusega võrdluspilt:

Tahvelarvutiga saab mõistlikult pilte töödelda

Kui kogu eelnev jutt lühidalt kokku võtta, siis saan öelda, et tahvelarvutiga saab päris edukalt pilte töödelda. Kindlasti ei sobi tahvelarvuti peal piltide parendamine neile, kes kõigis photoshopi menüüdes ennast hästi kodus tunnevad ja tahavad seal valikus olevaid paljusid filtreid ja võimalusi iga pildi peal kasutada.

Lahendus sobib aga väga hästi alg- ja kesktasemel kasutajale, kes soovib oma pilte parajaks lõigata ja heledust ning kontrasti paika sättida. Nii iPhotos kui Snapseed rakenduses on võimalus lisada erinevaid efekte, millest ma siin ei kirjutanud. Kiiduväärt on, et mõlemad rakendused tundsid raw-formaadis failid ilusasti ära ja lasid ka neid kenasti töödelda.

iPhoto salvestab väiksema suurusega faili, untsu läinud piltide raw-faile töötle pigem arvutis

Kui vaadata salvestatud pildifailide suuruseid, siis tundub, et iPhoto on salvestamisel kõige kitsim. Snapseed-i pildid võtavad natukene rohkem ruumi. Kõige suurema mahuga pilte laseb salvestada Photoshop, isegi suuremaid kui esialgne jpg algfail. Sõltub photoshopi puhul paljuski sellest kas valid salvestades kvaliteediks 10, 11 või 12.

Samas – ega kõige suurem faili suurus üksi ei ole ka eriline näitaja, loeb ikkagi see, kuidas pilt kokkuvõttes välja paistab. Selge on see, et piksleid pildile ju juurde ei teki ja esialgsest suurem fail ei ole tegelikult vajalik. Sellised fotod, mis nõuavad väga suures ulatuses töötlemist (maa keeli lihtsalt untsu läinud), on kaval toimetada Photoshopiga tavaarvutil. Nii saab mingil määral ekstreemse töötlusega tekkinud müra vähendada. Kui pildi valgustus on enam-vähem paigas, on võimalik päris hea tulemus saada ka tahvelarvutiga. Kõik sõltub sellest, kui suures ulatuses on vaja parameetreid muuta.

Tahvelarvutiga on kahe näpuga ülimugav ja täpne pilte parajaks lõigata. Kui ongi vaja suurt hulka pilte lihtsalt õigeks lõikuda ja natuke heledust sättida, võtab see tahvelarvutis kordades vähem aega, kui tavaarvutis.

Tasuta või tasuline töötlustarkvara?

iPhoto plussiks on väga hea rakendusse sisse ehitatud kasutajatugi ja intuitiivne kasutamine. Piltide töötlemine sujub suuremate viivitusteta ja kujunduselt sobib see hästi ülejäänud iOS süsteemiga. Selle rakenduse hind arvuti pilditöötlustarkvara hinnaga võrreldes on kümneid kordi väiksem.

Snapseed (ülal oleval pildil) on tasuta võimalustest üks parimaid ja võimaluste rohkemaid. Enamik teisi tasuta rakendusi ei toeta raw-formaati. Nagu näidispiltidelt näha, saab Snapseed rakendusega lõpptulemusena iPhoto ja Photoshop tarkvarale sarnaseid pilte. Soovitan kindlasti proovida.

Tahvelarvutiga piltide toimetamisel arenguruumi veel on, sest eri kihtidel (layers) kumbki tahvelarvuti rakendus töötlust teha ei lase. Nähes, kui kiiresti areneb tahvelarvutite protsessorite ja graafikakaartide võimsus, tundub, et on ainult aja küsimus, kui saame tahvelarvutitel väga heal tasemel mitmekihilist pilditöötlust teha.

Ootan huviga tagasisidet ja kommentaare! Fototöötlus ipadil on võrdlemisi uus nähtus ja internetis erapooletut tagasisidet sel teemal on vähe. See artikkel on väike panus minu poolt sellesse teemasse. Kasutan nüüd juba üle poole aasta enamike fotode töötlemiseks iPadi ja olen tulemustega rahul. Ehk perepiltide ja isegi kunstpiltide jaoks saab tahvelarvutiga väga hea tulemuse.

Mida soovitan töödelda arvutis, on just tugevalt üle- ja alasäris pildid. Neid tuleb harva ette ja pole raske nende töötlemiseks arvuti tööle panna. Muul ajal oled iPad-iga töödeldes vaba seinapistikutest, arvutist ja toast. Ainult ereda päikesega ei tasu töötlust teha. Heledust ei saa paika. Võid küll pildid parajaks lõigata, aga heledust paika sättida tasub toas või varjus, et päike liigselt ekraani ei pimestaks. Üheks suurimaks miinuseks veel on histogrammi puudumine iPhoto ja Snapseed rakenduses. Loodan, et see sinna siiski tulevikus lisatakse. Praegu peab usaldama oma silmi , et leida õige pildi heleduse tasakaal. Kui vaatan arvutis tahvelarvutiga töödeldud pilte, siis 95% neist on tipp topp ja ei vaja lisatöötlustarvutil.

Lisan siia lõppu ühe iPad-il töödeldud foto Kindral Laidoneri memoriaalist sel aastal. Soovitan lisada meid ka Facebook-is oma lemmikutesse, et olla kursis uute artiklite ja vahvate piltidega tulevikus: www.Facebook.com/Piltnik24 😉


iphoto logoWe all know that it is very comfortable to read e-mail and surf the internet with iPad. But is it good for photo editing. The brilliant retina display is worth to test this question. Can you imagine, how goog it would be to edit images on your ipad´s retina display without the need for regular PC? I am sure you are heard of Instagram and many similar apps for smartphones and tablets. Is there a way to edit photos on iPad, just like you do on a PC? How good is the quality? Can you print out images that are edited with iPad?

I chose to compare iPhoto and Snapseed apps on my retina iPad 3 and Adobe Photoshop CS6 professional photo editing software on my Windows laptop. Snapseed is a free app, iPhoto costs about 5 euros in European Union and 5 dollars in USA. Photoshop CS6 is worth 850.- euros in EU. I do not know the price in the USA. But which is better? Can we compare these options? It seems to be a situation like it was with David and Goliath 🙂 Which of them will win this time? Read more and find out now.

Preparations: Choosing the right software

I chose retina iPad to represent the tablets because it has the best screen that you can buy for tablets. I downloaded the free Snapseed app from the Apple App Store. It has many good functions and it is quite easy to use. Apple iPhoto iPad app represents the paied apps on iPad. Apple iPhoto did cost me 4.49 EUR when I wrote this article. I installed Adobe Photoshop CS6 30. day demo version for my windows laptop. This software is worth about 850.- eur when bought. There is much at stake. If the iPad performs well, you could walk away with the new iPad 4 with iPhoto and Snapseed and still pay less than the price of Photoshop CS6 software 🙂

 

There are three DSLR photos in the comparison

The images that are being used are taken with 10MP sensor Pentax K10D DSLR. First two images are straight from the camera and in the JPG file type. The last photo is a RAW file and is also taken straight from the camera. I chose images that need a ittle editing in brightness and composition for JPG test. The last image needs a little more effort.

I edit the photos in iPad and in my laptop to achieve the same result. Edited images are being saved with maximum quality. You can see the images after photo editing in full resolution soon.

 

The first photo – a soldier guarding the royal castle in sweden

Photo: Pentax K10D, 45mm, f/5.6, 1/90s, ISO100, 2542KB

iPhoto – I did change the layout with the Crop tool. Increased brightness and contrast with the Exposure tool. Saved photo to Camera roll. It is bad that iPhoto does not show the changes in numbers, it uses sliders. So I can not say exactly how much brightness I added. As you can see the amount is the same as with other photo editing software in this test.

Snapseed and Photoshop both show changes in numeric values and it is much simpler to achieve the same result that way. This photo had a file size of 984KB after editing in the iPhoto.

Snapseed – used the Crop tool just like in iPhoto. I used Tune image tool to increase brightness +85, decrease contrast -17, added ambience +21 and saved. Snapseed produced the image with size of 1434KB.

Photoshop CS6 – used the Crop tool. I edited image: Image > Adjustments > Brightness/Contrast brightness+85 and contrast -17. I used Image > Adjustments > Auto Tone and saved with maximum quality (12). The saved file size was 2933KB.

Three photos in fallowing order – iPhoto, Snapseed and Photosho CS6.

Click on the image to see the full resolution photo.

 

 

 

 

 

 

 

 

When we look at these images zoomed in and side by side:

The second photo – tulipa silvestris

Photo: Pentax K10D, 18mm, f/6.7, 1/350s, ISO100, 2160KB

iPhoto – used the Crop tool to cut, and increased brightness and contrast. I made two flowers on the left side and the sky little more blurry using the Blur tool. Saved file size was 1171KB.

Snapseed – used the Crop tool. Changed the values with the Tune tool brightness +20, contrast +2 and saved. Added blur to the left side with the Tilt Shift tool. There wasno separate blur toolas in iPhoto and in Photoshop. Saved image size was 1829KB.

Photoshop CS6 – used the crop tool to cut.

Adjusted thephoto: Image > Adjustments > Brightness/Contrast brightness +20 and contrast +2. used the Blur tool with two tulips on the left. Saved with maximum quality (12). File size 2933KB.

Three images in fallowing order – iPhoto, Snapseed and Photosho CS6:

Side by side:

the third photo – the northern lights

Photo: Pentax K10D, 18mm, f/3.5, 50.8s, ISO200, PEF 7910KB

This aurora photo is captured at night in PEF file type (Pentax raw file). Big raw files are like digital negatives which include more details than regular jpg. This is the reason why it is recommended to save the most photos in raw file format. You can edit the raw file more and still get a good result in finished image.

This photo is underexposed and I would like to get a maximum out of this image. So I use all thee photo editing software products to get the best result with each of them. I do not limit editing to change the same values in different programs. I use the god stuu that every program has to get the better result 😉 Do you want to know what the final results are?

iPhoto – increased brightness as much as I could, lowered contrast a bit using the Exposure tool. Adjusted the colors usingthe White Balance tool according to snow on the photo. Saved photo 2955KB.

Snapseed – adjusted properties with Tune image tool: brightness +100, contrast -15, ambience +50, saturation +20. Adjusted white balance a bit cooler (bluer). Final image file size is 3168KB.

Photoshop CS6 – opened Pef file with Camera Raw and adjusted basic settings. Added exposure +2,55, contrast +28, vibrance +9, saturation +7.

Added Filter > Noise > Reduce Noise(basic settings) and sharpened the silhouettes of the trees with Sharpen Tool. Saved with maximum quality (12). Saved file size 4173KB.

Three images in fallowing order – iPhoto, Snapseed and Photosho CS6:

Side by side comparison:

Photo editing with ipad is possible

My conclusion is that it is possible and comfortable to edit photos with iPad. Device renders images really fast, and it is a pleasure to watch and edit photos on a retina display. Even the iPad 3 works well, iPad 4 and future versions should be even faster. Do not get me wrong I value Photoshop CS6 and it is the best photo editing software there is for PC-s and laptops. But I think it is a bit over priced. For a regular everyday photo shooter at least. So in my opinion iPad is a good choice for everyday photo shooter and for photographer, who is using the device for cutting, cropping and basic 5-20% adjustments in brightness and contrast. If the original photo is well made, I use iPad. And for those images that are heavily underexposed or require special effects or multi layer editing I recommend Photoshop and other similar photo editing software for regular computers.

Both Apple´s iPhoto and Nik Software´s Snapseed apps provide a good range of special effects and basic tool for image editing. iPhoto interface is more intuitive and faster. Both apps let you use raw files from camera. No computer conversion necessary. You can edit raw files also on iPad straight from the camera.

iPhoto saves photos with smaller file size

On thing that I noticed from this test is that the images edited with iPhoto have the smallest file size. Snapseed and Photoshop save image files with bigger size. Photoshop even saves edited photos with bigger size than the original photos 🙂 Smaller file size is not bad when correctly achieved. The loss in image details should be minimum. I could not find the difference in image quality so big that it would be noticeable. So I believe that all three contestants save images with decent quality.

File size is not the only thing that matters – it matters that you like the outcome what you see. You can not produce more pixels in photo editing software. You can use what you have got. I let you decide which images look the best after photo editing. All images are in full resolution in this article. Click on any to see the full version photographs. Let me know in comments which versions you prefer 🙂

It is really comfortabe and fast to crop images and change basic settings with iPad. On iPad it takes 2-3 times less time for me than on regular PC and I can do it any time and everywhere 🙂

 

Free or paid photo editing apps for ipad?

iPhoto has good interface, good built in help and many possibilities for editing. It suits well with other iOS menus and apps. it is easy and fast to use. It costs many times less than photo editing software for regular PC-s and laptops and it has a raw file support.

Snapseed (on the image above) is the best free photo editing app for iPad and iPhone. Most other free apps do not support raw editing. As you can see from the final edited images, Snapseed works well. You can get similar images comparable to paid software outcome. If you have not tried Snapseed then I would higly recommend doing so.

There are some things missing from Snapseed and iPhoto.

  • It would be cool to have multi layer editing support just like in Photoshop CS6. Let´s hope that in not too distant future it will be possible. Right now it is missing.
  • I miss text input straight from iPhoto or Snapseed. Both are good for photo editing only. I have to use a different app for writing text on photos 🙁
  • I would like to see a histogram on iPad. It would make brightness adjusting much more better.
  • The photo workflow management is made really difficult. There are many tricks and hidden ways but for me the most inconvenient thing is that if I sync images from PC, I can not delete them on iPad. If I shoot 200 photos and copy them on PC. Sync to iPad, I can not delete the blurred ones or crappy ones on iPad. This is nonsense for me. So I import images with special adapter from SD card to iPad. And then I can delete them on iPad. After editing I copy my images to PC.

Your coments and feedback is welcome! Good quality photo editing on iPad is quite new and there are not many resources on the web about it. This little article is my contribution to this topic. I have used iPad for photo editing over 6 months. I am happy with iPad and there are few occasions when I have to turn on my windows laptop and use more advanced software for special effects or for noise reduction. I think that about 90% of my images from last 6 months are edited on iPad 🙂

This is one photo From General Laidoner memorial 2013 that is edited on iPad. Hope you like it and add us to your facebook favourites for future articles www.Facebook.com/Piltnik24 😉

Thank You for reading!

Marko Palm

 


 

2 kommentaari

Lisa kommentaar


*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *